Egy kilogramm történelem - Ken Follett ajánló
Ha egy igazán remek történelmi regényt szeretne olvasni valaki, akkor Ken Follet könyvei az egyik legjobb választásnak tűnnek. Legyen szó akár a 12.században játszódó Katedrálisról, vagy annak folytatásáról, Az idők végezetéig-ről. Vagy a nemrégiben lezárult Évszázad-trilógiáról. Mi most adunk pár tippet, miért olvassunk Ken Follett könyvet.
- Úgy olvashatunk a történelem egy adott korszakáról, hogy az hiteles, érdekfeszítő módón odarepít minket a helyszínre.
- A szereplők, a karakterek remekül felépítettek, mintha mindegyike jelen lenne az életünkben, a környezetünkben.
- Rengeteget tanulhatunk belőle.
- Ne ijedjünk meg a vaskos kötetektől! Nagyon hamar beszippant minket a bármelyik könyv.
- Egyszerre izgalmas, szórakoztató és szomorú
- Megismerhetünk egy időszakban, más helyen játszódó emberi sorsokat, amik bizonyos szinten összefonódnak.
Tovább is sorolhatnák az indokokat, de inkább mindenki maga tapasztalja meg mit ad neki a regény.
Ken Follett: Az örökkévalóság küszöbén
A VÉRES ÉS GYÖNYÖRŰ HUSZADIK SZÁZAD TÖRTÉNETE ÚGY, AHOGY AZT CSAK KEN FOLLETT TUDJA ELMESÉLNI.
Az Évszázad-trilógia öt család – egy amerikai, egy angol, egy walesi, egy német és egy orosz – történetét mutatja be a 20. században.
A harmadik kötet a hidegháború, az 1960-as és az 1980-as évek közötti időszak hatalmas szociális, politikai és gazdasági változásait mutatja be: a polgárjogi mozgalmakat az USA-ban, a politikai gyilkosságokat, a vietnami háború elleni tiltakozásokat, a berlini fal felhúzását és lebontását, az atomcsendegyezményt, a gorbacsovi peresztrojkát és természetesen a rock and roll és a beat nemzedékét.
Rebecca Hoffmann, a Kelet-Berlinben élő Von Ulrich család adoptált gyermeke rájön, hogy egy Stasi-ügynökhöz ment feleségül. A férfinak az volt a feladata, hogy a nagypolgári családot figyelje. Csodával határos módon az asszonynak sikerül átszöknie a falon, és Hamburgban kezd új életet…
George Jakes, a félvér jogász Robert F. Kennedy csapatához kerül az Igazságügyi Minisztériumba, és belecsöppen a polgárjogi mozgalmak kellős közepébe…
Cameron Dewar, a szenátor unokája a republikánusok oldalán a Watergate-ügy egyik ötletadója és kivitelezője lesz…
Gyimka Dvorkin Moszkvában Nyikita Hruscsov személyi titkáraként kezdi politikusi karrierjét, így a leszerelési tárgyalások, a csehszlovákiai bevonulás aktív résztvevője. Újságíró ikertestvére, Tánya révén kapcsolatba kerül a másként gondolkodókkal…